İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Cumhuriyet ve Çağdaş Eğitim Kitabı Yayımlandı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin “Cumhuriyet ve Çağdaş Eğitim” isimli yeni kitabı ÇYDD Yayınları ve Cumhuriyet Kitapları etiketiyle yayımlandı.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Ümitköy-Çayyolu Şubesi üyesi Doç. Dr. Ahmet Yıldız tarafından yayına hazırlanan kitap, ÇYDD’nin “Cumhuriyet’in 100. Yılına Armağan” olarak hazırladığı 5 kitaplık serinin ikinci kitabı olarak okura sunuldu.

“Cumhuriyet ve Çağdaş Eğitim” kitabı, birbirinden değerli 14 aydın ismin çağdaş eğitim üzerinden kaleme aldığı incelemelerden oluşuyor. ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel’in ön sözünü ve Doç. Dr. Ahmet Yıldız’ın sunuş yazısını kaleme aldığı kitapta Ahmet Yıldız, Ayhan Ural, Fevziye Sayılan, Hasan Aydın, İsmail Güven, Kemal Kocabaş, Lokman Çilingir, Mine Göğüş Tan, Mustafa Altıntaş, Niyazi Altunya, R. Nazlı Somel, Yasemin Esen ve Zeki Sarıhan birbirinden farklı başlıklar altında çağdaş eğitim anlayışını inceliyor. Geçmişten günümüze eğitim kavramını ve çağdaş eğitim çalışmalarını ele alan kitabın ilk bölümü Cumhuriyet ile birlikte değişen eğitime ve Atatürk’ün eğitim anlayışına ışık tutarken, ikinci bölümünde eğitimdeki güncel sorunlara ve yönelimlere odaklanıyor. 

Cumhuriyet ve Çağdaş Eğitim kitabına tüm kitapçılardan ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.